NAVIGARE NECESSE EST - BUDOWANIE STATKÓW TYM BARDZIEJ

IZOLACJE

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie dotyczacą laminatów PS rozszerzyliśmy ofertę o wykonywanie izolacji rurociągów i ich powłok: wodo- i chemioodpornych. Izolacje wykonujemy w oparciu o wypraski ("łupki") z wełny mineralnej renomowanych firm światowych. Powłoki wodoodporne wykonujemy w trzech wersjach:

I. Bandażowanie - polega na owijaniu zaizolowanego rurociągu nasączonym wysokiej jakości żywicą PS bandażem z matotkaniny. Gęstość wykonanej powłoki to ok. 1800 g/m2 a jej grubość to 2,5-3 mm. Powłoka wykonana według naszej technologi całkowicie różni się od typowego "żywicowania" ponieważ uzykana przez nas powierzchnia jest gładka i równomierna. Wykończenie powierzchni za pomocą topkotu poliestrowego pozwala na uzykanie gładkiej i łatwej w urtrzymaniu czystości powierzchni.

        

 

Przy użyciu miękkich izolacji powłoka nie jest już tak idealna (pod względem kształtu) ale właściwości zachowuje te same co przy zastosowaniu łupków z wełny. Miękką izolacją można izolować np. zawory.

 

II. W oparciu o prefabrykowane przez nas kształtki z laminatu PS, które mogą być montowane na rurociągach w kazdym czasie niezależnie od warunków atmosferycznych. Istotną ich zaletą jest to, że mogą być demontowalne i powtórnie zamontowane po wymianie izolacji lub naprawie rurociągu. Grubość powłoki można przygotować według życzenia zamawiającego. Zamknięcie łupka następuje poprzez skręcenie wkrętami ze stali nierdzewnej dwóch części z jednoczesnym, uszczelnieniem zachodzących na siebie części połączenia szczeliwem poliuretanowym. Dodatkowym uszczenieniem moze być laminowana nakładka na szew łupka. Zapewnia to 100% wodoszczelność i trwałość izolacji cieplnej. Przy odpowiednim demontażu łupek moze zostać wykorzystany ponownie przy wymianie otuliny.

      

III. Wykorzystując niesamowite właściwości poliuretanów tworzymy niezwykle trwałe i szczelne pokrycia polimocznikowe, kóre zapewniają doskonałą ochronę przeciw wilgociową np.dla izolacji rurociągów. Na życzenie klienta barwimy powłoki na żądany kolor przez co nie ma potrzeby malowania ich. Zachowują one swój kolor przez długi czas.