NAVIGARE NECESSE EST - BUDOWANIE STATKÓW TYM BARDZIEJ

POWŁOKI I IZOLACJE EN

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie dotyczacą laminatów PS rozszerzyliśmy ofertę o wykonywanie izolacji rurociągów i ich powłok: wodo- i chemioodpornych. Izolacje wykonujemy w oparciu o wypraski ("łupki") z wełny mineralnej renomowanych firm światowych. Powłoki wodoodporne wykonujemy w dwóch wersjach:

I. Bandażowanie - polega na owijaniu zaizolowanego rurociągu nasączonym wysokiej jakości żywicą PS bandażem z matotkaniny. Gęstość wykonanej powłoki to ok. 1800 g/m2 a jej grubość to 2,5-3 mm. Powłoka wykonana według naszej technologi całkowicie różni się od typowego "żywicowania" ponieważ uzykana przez nas powierzchnia jest gładka i równomierna. Wykończenie powierzchni za pomocą topkotu poliestrowego pozwala na uzykanie gładkiej i łatwej w urtrzymaniu czystości powierzchni.

    

Przy użyciu miękkich izolacji powłoka nie jest już tak idealna (pod względem kształtu) ale właściwości zachowuje te same co przy zastosowaniu łupków z wełny. Miękką izolacją można izolować np. zawory.

 

II. W oparciu o prefabrykowane przez nas kształtki z laminatu PS, które mogą być montowane na rurociągach w kazdym czasie niezależnie od warunków atmosferycznych. Istotną ich zaletą jest to, że mogą być demontowalne i powtórnie zamontowane po wymianie izolacji lub naprawie rurociągu. Grubość powłoki można przygotować według życzenia zamawiającego. Zamknięcie łupka następuje poprzez skręcenie wkrętami ze stali nierdzewnej dwóch części z jednoczesnym, uszczelnieniem zachodzących na siebie części połączenia szczeliwem poliuretanowym. Dodatkowym uszczenieniem moze być laminowana nakładka na szew łupka. Zapewnia to 100% wodoszczelność i trwałość izolacji cieplnej. Przy odpowiednim demontażu łupek moze zostać wykorzystany ponownie przy wymianie otuliny.